logo serwisu nowych chwilówek

Jedną z pierwszych spółek która uzyskała wpis w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych KNF jest VIPPO Sp. z o.o. (z siedzibą w Warszawie (00-410) przy ul. Solec 22, KRS: 0000669289, NIP: 5272801231). Vippo.pl to nowy serwis udzielający pożyczek ratalnych, działający od kilku tygodni. Jak wypada na tle innych pożyczkodawców?

Artykuł został zaktualizowany 22 października 2017 w związku z otrzymaniem wezwania od spółki Vippo - w związku z tym informacje na tej stronie (dotyczące przede wszystkim braków informacyjnych które były błędne) zostały sprostowane.

Ile można pożyczyć w Vippo?

Na stronie głównej mamy standardowy kalkulator, który umożliwia szybką orientację w ofercie pożyczkodawcy. W Vippo można pożyczyć od 1000 do 5000 złotych na okres od 6 do nawet 36 miesięcy. Ofertę można uznać za elastyczną w tym aspekcie, chociaż sporo firm pożyczkowych przy zobowiązaniach ratalnych dopuszcza wyższe maksymalne kwoty pożyczek (na poziomie 10, a nawet 15 tysięcy złotych).

Jak jednak wypadają koszty? Podobnie jak w przypadku większości firm pozabankowych trudno ocenić je jako niskie, jednak przy wielu konfiguracjach oferty z kalkulatora Vippo wypadają odrobinę korzystniej niż odpowiedniki konkurencji. Warto również zaznaczyć, iż informacje zawarte w kalkulatorze mają charakter orientacyjny.

Reprezentatywny przykład oferty: kwota pożyczki 1500 zł, spłata w 18 miesięcznych ratach wynoszących 143.42 zł, całkowity koszt: 1081.55 zł, całkowita kwota do zapłaty: 2581.55 zł, RRSO wynosi 111.88%.

Inne aspekty oferty

strona internetowa pożyczek VippoJeśli chodzi o poziom informacji dostępnych dla klienta jest dobrze – na stronie są opublikowane: formularz informacyjny, umowa pożyczki oraz tabela opłat i prowizji.

Jeśli chodzi o ocenę wniosków pożyczkowych, z FAQ dowiadujemy się iż klient może otrzymać odmowną decyzję przykładowo z racji negatywnego wpisu w rejestrach BIK, ERIF, BIG Infomonitor (nie są to jednak wszystkie bazy jakie weryfikuje pożyczkodawca – pełna lista znajduje się w formularzu informacyjnym).

W FAQ możemy także przeczytać, iż warunkiem pozytywnej decyzji jest praca w Polsce, jednak jednoczesnie pożyczkodawca w innej odpowiedzi deklaruje iż nie wymaga zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach.

Opinia o Vippo

Podsumowując, ofertę Vippo można umiarkowanie polecić osobom, które decydują się na długoterminowe finansowanie pozabankowe. Możesz również porównać inne oferty pożyczek.