|
Kategoria:

Jedną z pierwszych spółek która uzyskała wpis w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych KNF jest VIPPO Sp. z o.o. (z siedzibą w Warszawie (00-410) przy ul. Solec 22, KRS: 0000669289, NIP: 5272801231). Vippo.pl to nowy serwis udzielający pożyczek ratalnych, działający od kilku tygodni. Jak wypada na tle innych pożyczkodawców?

Artykuł został zaktualizowany 22 października 2017 w związku z otrzymaniem wezwania od spółki Vippo - w związku z tym informacje na tej stronie (dotyczące przede wszystkim braków informacyjnych które były błędne) zostały sprostowane.

Ile można pożyczyć w Vippo?

Na stronie głównej mamy standardowy kalkulator, który umożliwia szybką orientację w ofercie pożyczkodawcy. W Vippo można pożyczyć od 1000 do 5000 złotych na okres od 6 do nawet 36 miesięcy. Ofertę można uznać za elastyczną w tym aspekcie, chociaż sporo firm pożyczkowych przy zobowiązaniach ratalnych dopuszcza wyższe maksymalne kwoty pożyczek (na poziomie 10, a nawet 15 tysięcy złotych).

Jak jednak wypadają koszty? Podobnie jak w przypadku większości firm pozabankowych trudno ocenić je jako niskie, jednak przy wielu konfiguracjach oferty z kalkulatora Vippo wypadają odrobinę korzystniej niż odpowiedniki konkurencji. Warto również zaznaczyć, iż informacje zawarte w kalkulatorze mają charakter orientacyjny.

Reprezentatywny przykład oferty: kwota pożyczki 1500 zł, spłata w 18 miesięcznych ratach wynoszących 143.42 zł, całkowity koszt: 1081.55 zł, całkowita kwota do zapłaty: 2581.55 zł, RRSO wynosi 111.88%.

Inne aspekty oferty

strona internetowa pożyczek VippoJeśli chodzi o poziom informacji dostępnych dla klienta jest dobrze – na stronie są opublikowane: formularz informacyjny, umowa pożyczki oraz tabela opłat i prowizji.

Jeśli chodzi o ocenę wniosków pożyczkowych, z FAQ dowiadujemy się iż klient może otrzymać odmowną decyzję przykładowo z racji negatywnego wpisu w rejestrach BIK, ERIF, BIG Infomonitor (nie są to jednak wszystkie bazy jakie weryfikuje pożyczkodawca – pełna lista znajduje się w formularzu informacyjnym).

W FAQ możemy także przeczytać, iż warunkiem pozytywnej decyzji jest praca w Polsce, jednak jednoczesnie pożyczkodawca w innej odpowiedzi deklaruje iż nie wymaga zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach.

Opinia o Vippo

Podsumowując, ofertę Vippo można umiarkowanie polecić osobom, które decydują się na długoterminowe finansowanie pozabankowe. Możesz również porównać inne oferty pożyczek.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.