|
Kategoria:

Drugą obecnie obowiązującą promocją Zaplo obok „przetestowania pożyczki” jest akcja „Tniemy prowizję” dotycząca pożyczek z 3 miesięcznym terminem spłaty. Jak wyglądają szczegóły tej promocji, kto może z niej skorzystać, oraz czy pożyczkę w tej promocji można określić jako tanią w porównaniu do konkurencji?

Tniemy prowizję w Zaplo – edycja II

Zacznijmy od formalności – do promocji można przystąpić jeszcze tylko do końca listopada (chyba że Zaplo przedłuży czas jej trwania). Dotyczy ona pożyczek wyłącznie z terminem spłaty równym 3 miesięcy (3 raty), jednak przystąpić do niej mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci Zaplo. „Tniemy prowizję” nie łączy się z innymi promocjami z wyjątkiej akcji „przetestuj Zaploopisywanej kilka dni temu.

Pełny regulamin (który nota bene jest wyjątkowo krótki) można przeczytać na https://www.zaplo.pl/assets/pdf/regulamin_promocji_tniemy_prowizje_II_201710.pdf?1Strona Zaplo promująca akcję tniemy prowizję

Tańsza pożyczka na 3 miesiące

Promocja jest bardzo prosta – przy 3-miesięcznym terminie spłaty Zaplo stosuje rabat dotyczący prowizji. RRSO pożyczek wynosi wówczas 231% – być może brzmi to mało zachęcająco, jednak zobaczmy jak wypadają koszty w złotówkach na konkretnym przykładzie:

  • Pożyczka 1000 złotych w Zaplo – rata w wysokości 405,57 zł (łącznie do spłaty 1216,70 zł). Kiedy porównamy taki przykład z innymi firmami pozabankowymi, widać iż 3-miesięczna pożyczka w Zaplo jest dość atrakcyjna w stosunku do konkurencji:

W podanym przykładzie rata wyniesie: w Incredit – 447.23 zł, w Providencie („pożyczka samoobsługowa”) – 438.81 zł, w Creditstar – 447.41 zł, w Efino – 430 zł. Jednak jeśli poszukamy ofert bankowych, znajdziemy np. pożyczkę ING – rata wyniesie 371.22 zł, Deutsche Bank – 372.58 zł, mbank – 382.29 zł, PKO BP – 364.77 zł. Mimo obniżki, oferta Zaplo przegrywa z bankami (dane na dzień 9.11.2017).

Podsumowując, promocja wygląda nieco podobnie do „pożyczki wynajmowanej” w Providencie (tam jednak kwota pożyczki jest spłacana "na koniec" a termin wynosi 5 miesięcy terminem spłaty). Można jednak polecić tą ofertę dla osób które szukają pozabankowego finansowania na nieco krótszy czas.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.