|
Kategoria:

Nikomu obeznanemu w polskim Internecie nie trzeba mówić czym jest OLX. Na tym portalu ogłoszeniowym można znaleźć oferty w zasadzie wszystkiego. Nic więc dziwnego, że temat pożyczek-chwilówek również jest tam obecny.

Szukam pożyczki, patrzę na OLX

Walka o klienta, niezależnie od branży, wydaje się być w Internecie coraz trudniejsza. Wypromowanie własnego serwisu na tak konkurencyjnym rynku jak sektor chwilówek, wymaga sporych zasobów wiedzy, pracy, finansów, oraz cierpliwości.logo olx na tle monet 5 złotych

Z tego względu część firm/osób korzysta z portali takich jak OLX próbując w ten sposób pozyskać pożyczkobiorców lub spopularyzować swój serwis internetowy. Jednak ogłoszenia pożyczek na OLX niekoniecznie są użyteczne z punktu widzenia klienta – dlaczego?

OLX z założenia jest serwisem wiążącym ogłoszeniodawców z miejscem, konkretną lokalizacją. Można postawić hipotezę, iż osoby szukające pożyczek na OLX koncentrują się na znalezieniu lokalnie działających firm udzielających pożyczek. Okazuje się że nie jest to takie proste.

Jakie oferty pożyczek można znaleźć na OLX?

Co prawda ogłoszeń jest naprawdę mnóstwo – wystarczy jednak przeglądnąć kilkadziesiąt z nich, aby zorientować się jakie rodzaje ofert chwilówek lub pożyczek długoterminowych znajdziemy na OLX:

  • ogłoszenia lokalnych firm pożyczkowych/oddziałów (czyli najbardziej pasujących do charakterystyki olx);
  • ogłoszenia promujące serwisy agregujące oferty firm pożyczających online;
  • ogłoszenia promujące firmy mające stacjonarną siedzibę, ale obsługujące klientów z całej Polski;
  • pożyczki prywatne (np. z wekslem), albo bez żadnych danych kontaktowych (poza formularzem olx), które nie wzbudzają za wielkiego zaufania;
  • ogłoszenia reklamujące serwisy zbierające dane pożyczkobiorców (np. landing page) w celu znalezienia im oferty pożyczki przez współpracujących pożyczkodawców/pożyczkodawców z sieci pożyczkowej.

Wiele ogłoszeń chwilówek OLX zawiera w tytule hasła „bez BIK”, „bez baz” albo podobnie brzmiące – okazuje się przykładowo jednak że dane ogłoszenie promuje zewnętrzne firmy, które naturalnie taką weryfikację przeprowadzają (która jest zresztą prawnie zasadna).

Czy szukanie chwilówki na OLX to dobry pomysł?

Zależy czego tak naprawdę szukamy – jeśli chodzi nam o lokalne firmy, szybszą orientację niż w przypadku ogłoszeń na OLX możemy zyskać używając wyszukiwarki Google – jest szansa że od razu będziemy w stanie przeczytać jakąś opinię na temat firmy. Dodatkową trudność znalezienia dobrej pożyczki na OLX sprawia liczba ogłoszeń, w której ciężko się odnaleźć (dodatkowo musimy wejść każdorazowo w treść ogłoszenia, aby zorientować się z jaką ofertą mamy do czynienia.)

Natomiast w przypadku gdy pożyczka internetowa jest akceptowalnym rozwiązaniem, warto odwiedzić  stronę porównującą wiele ofert renomowanych firm pożyczających online – np. skorzystać z rankingu na stronie głównej.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.