|
Kategoria:

Pożyczka na bankowo dobrych warunkach” to oferta Providenta dla nowych klientów. Jest to coś wartego uwagi nie tylko dla osób które zainteresowane są pozabankowym rynkiem pożyczkowym, a może nawet zwłaszcza dla tych, którzy na co dzień omijają takich pożyczkodawców szerokim łukiem. Dlaczego?

Pożyczka na 4 lata w Providencie

Na początku wbrew logice małe podsumowanie, ofertę wyróżnia kilka rzeczy:

  • Niski poziom kosztów - RRSO wynosi niecałe 10%;
  • Bardzo długi termin spłaty – 48 miesięcy, czyli 4 lata;
  • Dość wysoka kwota pożyczki: od 5 do 20 tysięcy złotych.

Kiedy zastanowimy się chwilę nad promocyjną ofertą Providenta, zauważymy iż odbiega ona od tego co standardowo proponują pozabankowi pożyczkodawcy, w tym sam Provident.

Generalnie wizerunek tego sektora (pożyczek ratalnych) oraz chwilówek jest (i raczej długo jeszcze pozostanie) nienajlepszy, głównie z racji wysokich kosztów w porównaniu do rynku bankowego. A tytuł promocji w Providencie bezpośrednio odnosi się właśnie do tańszej konkurencji – można potraktować to jako próbę przełamania negatywnego obrazu pozabankowych pożyczek jako niemiłosiernie drogich. Lub jako próbę nawiązania bezpośredniej rywalizacji o klienta, który ma w miarę dobrą sytuację finansową i szuka taniej pożyczki.

Jednak do pełni szczęścia niestety daleko – oferta pożyczki na 48 miesiące z RRSO równym 9,87% w Providencie to jednorazowa propozycja dla nowych klientów. Równolegle Provident prowadzi podobną promocję – jeśli chodzi o finansowy aspekt to nawet lepszą, bo koszt jest zerowy, jednak termin spłaty wynosi tylko 4 miesiące, a maksymalna kwota pożyczki to półtora tysiąca złotych.

Warunki skorzystania z promocji „Pożyczka na bankowo dobrych warunkach”

Jeśli chodzi o konkrety, nowi klienci muszą wziąć „pożyczkę samoobsługową” przez Internet, z okresem spłaty równym 48 miesięcy (48 rat). Kwota dowolna z zakresu 5000 - 20 000 złotych. Wymagany jest stały dochód.

Jak wyglądają koszty na konkretnym przykładzie? Załóżmy że pożyczamy na 4 lata 10 000 złotych. Nasza miesięczna rata w Providencie wyniesie 250,93 zł, a całkowita kwota do spłaty 12 044,64 zł.

A jak wyglądają koszty takiej pożyczki w bankach? Przykładowo w Aliorze (korzystając z „pożyczki zimowej” dla nowych klientów) szacunkowa rata wyniesie 277,65 zł, w mBanku 267 zł, w PKO Banku Polskim 292 zł, a w ING 262,33 zł. To pokazuje, iż ta konkretna oferta Providenta jest bardzo atrakcyjna finansowo na tle banków (!), jednak wystarczy przejść na standardowe warunki, zmieniając na stronie Providenta czas spłaty na przykładowo 36 miesięcy (pożyczka bez promocji), a poziom kosztów skoczy mocno do góry.

Podsumowując po raz drugi, rzadko można powiedzieć o jakiejś promocji na pozabankowym rynku: „coś nowego!”, jednak tutaj naprawdę tak jest.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.