|
Kategoria:

Z reguły pozabankowi pożyczkodawcy pożyczają maksymalnie kilka-kilkanaście tysięcy złotych. W przypadku niektórych długoterminowych ofert dostępne kwoty wynoszą 20, a nawet 25 tysięcy złotych.

Pożyczka online na 20 tysięcy złotych

Przede wszystkim raczej nie spotkamy się z pożyczką krótkoterminową (na kilkadziesiąt dni) która będzie opiewać na 20 tysięcy lub podobną kwotę. W grę wchodzą tylko długoterminowe pożyczki ratalne. Zanim wskażemy kilka firm pożyczkowych, w których można pożyczyć taką sumę, warto przypomnieć o kilku rzeczach:Banknoty polskie 20 złotych

  • pożyczka 20 tysięcy złotych, jak każda oferta pozabankowa, jest zdecydowanie droższa niż w bankach – przy wysokiej sumie jest to bardziej odczuwalne;
  • pożyczkodawcy weryfikują wnioskującego – nie chcą ponosić nadmiernego ryzyka, zwłaszcza przy tak wysokiej pożyczce;
  • warto zwrócić uwagę na koszty – różnice dla pożyczki o takim samym terminie spłaty w różnych firmach mogą wynosić nawet kilka tysięcy zł.

Które firmy pozabankowe pożyczą 20 tys. złotych?

Przechodząc do konkretów, oto kilka aktualnych propozycji dla osób chcących pożyczyć 20 000 złotych w firmie pożyczkowej:

  • Provident – najbardziej znany pożyczkodawca w Polsce, oferuje maksymalnie 20 tys. zł. (przy takiej sumie dostępny jest wyłącznie termin 48 miesięcy). Biorąc pod uwagę aktualną promocję, to zdecydowanie najtańsza opcja. Pożyczając 20 000 zł, w ciągu 4 lat odda się łącznie 24 089.28 zł (miesięczna rata wyniesie 501.86 zł);
  • TaktoFinanse – oferuje pożyczki do 25 tysięcy złotych, jednak koszty są tam bardzo wysokie. Pożyczka 20 000 złotych na okres 12 miesięcy oznacza ratę równą 2626 zł, co da łącznie 31 506 zł.
  • RapidaMoney – tutaj również można pożyczyć aż 25 tysięcy, to w zasadzie jedyna opcja dla osób ze złą historią kredytową, ale wymagana jest osoba gwaranta (którego historia ma już znaczenie dla pożyczkodawcy). Gwarant będzie w razie czego odpowiadać za spłatę zobowiązania. Pożyczka 20 tys. zł na 12 miesięcy to koszt 8354.43 zł (miesięczna rata 2362.87 zł).
  • Hapi Pożyczki – to z kolei może być dobra propozycja dla osób, które mają w miarę poprawną historię kredytową, bowiem wysokośc raty, a co za tym idzie koszt pożyczki, jest uzależniony od indywidualnej oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy (im lepsza, tym niższy koszt). HapiPożyczki podaje, iż dla kwoty 20 tysięcy złotych na 12 miesięcy proponowana rata zaczyna się OD 1750.67 zł (co daje w sumie 21 008.04 zł).
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.