|
Kategoria:

We współpracy z serwisem Kapitalni.org, Wonga co miesiąc nagradza 3 swoich klientów, którzy uzyskają najwięcej punktów. Można je zdobywać za wypełnienie testu osobowości finansowej, ukończone ścieżki edukacji, oraz za dodatkową aktywność na platformie Kapitalni.org.

Odchodząc na chwilę od szczegółów konkursu, warto podkreślić iż jest to jedna z nielicznych akcji, w których pożyczkodawca nagradza klientów za finansowy „rozsadek” – zazwyczaj promowanie odpowiedzialnego pożyczaniaGrafika promocyjna Konkursu Wonga sprowadza się do publikacji artykułów które są publikowane na stronie internetowej pożyczkodawcy.

Wonga zachęca do faktycznej aktywności, nagradzając osoby które próbują poszerzyć swoją wiedzę w postaci nagród rzeczowych i zniżek na kolejne pożyczki („Program Korzyści” opisany niżej).

Co można wygrać w konkursie z Wonga?

Do wygrania co miesiąc jest jedna z 3 nagród głównych (wyboru dokonuje Organizator konkursu):

  • Telefon Samsung A3
  • Tablet Samsung Galaxy Tab A
  • Ekspres ciśnieniowy DeLonghi ECP33.21

Dwie kolejne osoby w danym miesiącu otrzymają nagrody dodatkowe w postaci książki „100 potwornych opowieści o pieniądzach, czyli jak żyć, zarabiać i wydawać z głową” lub zestawu koszulek „Jestem Kapitalna” i „Jestem Kapitalny”. Osoba która do końca bieżącego roku uzyska największą liczbę punktów, otrzyma nagrodę specjalną – Konsolę Xbox One Kinect.

Warto dodać, iż konkurs trwa już od pół roku – co miesiąc można sprawdzić laureatów, ich wyniki oraz otrzymane nagrody na stronie Wonga.pl – wrześniowa edycja konkursu oczywiście czeka jeszcze na wyłonienie zwycięzców. Pełny regulamin można przeczytać na https://kapitalni.org/regulamin_konkursu.pdf

Jak zdobywać punkty w programie „Kapitalni”?

Przede wszystkim za przechodzenie ścieżek edukacyjnych:
Zadań (200-400 punktów), Wyzwań (300-400 punktów), oraz bezbłędne wykonanie testu (50 punktów).

Dodatkowo jest wynagradzana ponadstandardowa aktywność, taka jak: zapisanie do newslettera (20 punktów), udostępnienie publicznie treści serwisu na facebooku* (20 punktów), publikację w serwisie dodanego przez użytkownika pytania do Eksperta* (50 punktów), uzupełnianie kalkulatorów (zestawienie finansów, budżet domowy, wydatki na żywność*; punkty dodawane raz dzienne, za uzupełnienia danych każdego z kalkulatorów; 10 punktów), wzięcie udziału w sondzie (10 punktów), uzupełnienie indywidualnego celu w sekcji Mój profil* (50 punktów), udział w quizieCo wiesz o finansach online?"* (15 punktów).
*w trakcie wykonywania opisanych wyżej aktywności musisz być zalogowany na swoim koncie

Jak widać sposobów na zdobycie punktów jest spore, niektóre oczywiście za wynagradzane dużo bardziej niż mniej znaczące aktywności. Zdobycie 16 000 punktów do tej pory gwarantowało otrzymanie dodatkowej nagrody, a w ostatnim miesiącu (sierpień 2017) osoba z dorobkiem 13415 punktów wygrała Ekspres do kawy DeLonghi.

Program korzyści w Wonga

To drugi aspekt zdobywania punktów w serwisie Kapitalni.org obok konkursu z nagrodami. Jak wiadomo w Wonga koszt pierwszej chwilówki do 60 dni wynosi 10 zł – koszty kolejnych pożyczek są już jednak pozbawione takiej promocji. Można jednak w Wonga uzyskiwać rabaty – dość spore. Służy temu Program Korzyści w którym klienci budują swoją reputację (tym samym wskakując na kolejne poziomy) poprzez:

  • Spłacanie pożyczek na czas, budowanie pozytywnej historii kredytowej w BIK i BIG
  • Branie udziału w kursach lub ścieżkach edukacji finansowej na platformie Kapitalni.org

Klient może uzyskać rabat 26% kosztów (poziom Plus), 38% (poziom Premium) lub 45% (poziom Max) – dane dotyczą pożyczki na 33 dni (przy innych okresach spłaty wysokość rabatu jest różna).

Warto zobrazować to na przykładzie konkretnej pożyczki: bez żadnego rabatu (poziom start) za drugim i kolejnym razem pożyczenie 1000 złotych w Wonga na 33 dni to koszt 276 złotych. Przy uzyskaniu kolejnych poziomów koszt takiej pożyczki wyglądałby następująco: 205.10 zł (Plus), 172.10 zł (Premium), 152 zł (Max).

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.