|
Kategoria:

Minione właśnie Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester to czas, w którym o pożyczkę online wnioskowało więcej osób niż zwyczajnym okresie. Jak wyglądają statystyki dotyczące pożyczkobiorców?

Na podstawie różnych danych VIA SMS opracowało infografikę obrazującą różne aspekty pożyczek na święta. Przyjrzyjmy się zatem różnym statystykom.

500+ niewiele zmienia

Chociaż 500+ miało bezpośredni wpływ na rynek pożyczkowy, program rodzina 500+ nie ma widocznego wpływu na popyt pożyczkowy w okresie świątecznym – tak wynika z opublikowanej infografiki. Jest to dość zaskakujący wniosek, jednak warto przypomnieć także ostatnie badanie „Barometr Providenta” – środki z 500+ jako źródło finansowania świąt wskazało średnio tylko 3 na 100 respondentów.rok 2017 oraz białe świąteczne bombki

Profil świątecznego pożyczkobiorcy

Oczywiście przytłaczającą większość klientów stanowią osoby przebywające w kraju (94%). Aż 38% pożyczkobiorców mieszka na Mazowszu (drugi Śląsk ma już tylko 12%).

Jeśli chodzi o miasta, prym wiedzie Warszawa (niemal jedna trzecia klientów), wyraźnie z tyłu jest Kraków (7,5%) oraz Wrocław (7,1%). Natomiast jeśli chodzi o wiek, najwięcej wnioskujących ma od 25 do 34 lat, sporą grupę stanowią osoby jeszcze młodsze (20-25 lat).

...i technologia

Niemal tyle samo osób wnioskowało o pożyczkę za pośrednictwem komputerów (48,89%), co telefonów (48,66%) – od lat trend zwiększający udział korzystania z różnych usług kanałami mobilnymi jest widoczny – być może za rok będziemy świadkami zmiany „lidera”.

Jeśli chodzi o narzędzie do wnioskowanie o pożyczki, najpopularniejszym mobilnym urządzeniem był iPhone (8,3%), natomiast w bitwie przeglądarek wygrał Google Chrome (udział ponad 4 razy większy niż Firefox).

Infografikę można znaleźć na stronie pzip.pl.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.