logo serwisu nowych chwilówek

Na rynku serwisów pożyczkowych ciężko się wyróżnić nazwą ze względu na bardzo dużą liczbę działających firm. Przyczynkiem do dzisiejszej analizy serwisu pożyczkowego – Credissimo – nie jest jego nazwa, jednak pokazuje ona że ludzka kreatywność jest naprawdę niezmierzona. Ważniejsze jednak jest to, jak wygląda finansowy aspekt działalności.

Credissimo

Wracając jeszcze na sekundę do nazwy Credissimo, inspiracji należy zapewne szukać we włoskim słowie bravissimo, oznaczającym według serwisu słownika języka polskiego „okrzyk będący wyrazem zachwytu, największego uznania”. Czy oferta pożyczek dorównuje nazwie?

Pożyczki w Credissimo – podstawowe informacje

Credissimo.pl jest nowym serwisem na polskim rynku, działającym od października 2017 roku. Kredytodawcą jest warszawska Credissimo Polska Sp. z o.o. (NIP: 5252710583, KRS: 0000677340).

Nie można jednak określić Credissimo w żadnym wypadku jako nowicjusza – jest to pożyczkowy lider od 2014 jeśli chodzi o bułgarski rynek. Serwis jest już członkiem Polskiego Związku Firm Pożyczkowych, uzyskał też wpis w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych KNF.

Credissimo oferuje dwa rodzaje pożyczek:

  • Credissimo do wypłaty – typowa chwilówka, czyli pożyczka krótkoterminowa na maksymalnie 30 dni (minimalnie 15 dni) na kwotę od 100 do 3000 złotych;
  • Credissimo plus – pożyczka ratalna, od 3 do 12 miesięcy, na maksymalnie 5000 złotych.

Ile kosztują pożyczki w Credissimo?

Odpowiedzmy na pytanie: jak wyglądają koszty? Przy pożyczce strona internetowa serwisu Credissimokrótkoterminowej 1000 złotych na 30 dni całkowity koszt wyniesie 256 złotych – jest to normalny wynik jak na pozabankową firmę.

Natomiast w przypadku pożyczki ratalnej, przy kwocie 2000 złotych na 12 miesięcy, całkowity koszt wyniesie 1114,38 zł, co także jest wynikiem który nie odbiega specjalnie od rynkowej średniej – można oczywiście znaleźć tańsze oferty, jednak większość jest jeszcze odrobinę droższa.

Minusem oferty jest to, że nowi klienci nie mogą liczyć na promocję pierwszej pożyczki z RRSO równym zero, która jest prowadzona w wielu innych konkurencyjnych serwisach.

Weryfikacja klienta w Credissimo

W formularzu informacyjnym znajdziemy informację o weryfikacji w BIG Infomonitor oraz BIK, natomiast w „Ogólnych warunkach udzielania pożyczek konsumenckim” jest informacja o wszystkich rejestrach BIG – mamy tu zatem nieścisłość w informacjach z Credissimo.

Istotne jest również to, że wnioski są zatwierdzane w godzinach pracy, a więc od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18.

Credissimo ma rachunki w Nest Banku, Raiffeisen, oraz w Banku Pocztowym. Weryfikacja odbywa się za pośrednictwem systemu Kontomatik (działa podobnie do instatora/kontoconnect).

Podsumowanie

Na ocenę klientów zapewne trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, gdyż serwis na dobrą sprawę niedawno wystartował, jednak być może już teraz ktoś będzie zainteresowany ofertą pożyczek Credissimo – są one nieznacznie lepsze pod względem kosztów od innych, bardziej znanych na rynku serwisów. Są jednak aspekty w których oferta mogłaby być lepsza.