logo serwisu nowych chwilówek

Carecash to marka pożyczkowa obecna na rynku już kilka lat, jednak nie jest zbyt rozpoznawalna. Jak wyglądają koszty tych pożyczek, jakie są wymagania, ile można pożyczyć i na jak długo? Przekonajmy się w krótkiej analizie oferty.

Carecash – analiza serwisu udzielającego pożyczek

Za serwis Carecash.pl odpowiada CareCash Sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Tadeusza Zielińskiego 4/1A. Pożyczki są udzielane za pośrednictwem agentów w stacjonarnych punktach lub przez Internet. Autoryzowanych punktów Carecash w których można starać się o pożyczkę jest obecnie 6:

  • Hexus Sp. z o.o. (oficjalny operator) – ul. T. Zielińskiego 4/1A, Wrocław;
  • Centrum Finansowe PROGRES – ul. Kard. S. Wyszyńskiego 26, pawilon 10, Konin;
  • Doradca Firmy.pl Sp. z o.o. – ul. Chopina 23A, 62-510 Konin;
  • Kancelaria Finansowo-prawna „PROFIT” – ul. Adama Mickiewicza 1, Słupca;
  • Lebi Iga Skudło-Wojak – Rynek 12, Katowice;
  • Centrum Usług Finansowych Alicja Paśmionka – ul. Miernicza 16 lok. 1B, Wrocław;

Ile można pożyczyć w Carecash? Jakie są koszty?

Do wyboru klient ma dwa rodzaje pożyczki: krótkoterminowa (na 1 miesiąc) oraz długoterminowa (od 3 do 18 miesięcy). Na stronie internetowej CareCash jest dostępny „suwak” w którym można określić kwotę pożyczki i czas spłaty, a od razu otrzymamy informację o kosztach.logo pożyczek Carecash

Maksymalna kwota przy zarówno przy „chwilówce”, jak i przy pożyczce wieloratalnej wynosi 3000 złotych.

Jak wyglądają koszty? Niezbyt atrakcyjnie – przy założeniu kwoty 1000 złotych na jeden miesiąc, całkowity koszt pożyczki wyniósłby 285,21 zł (przy uwzględnieniu ofert prezentowanych w rankingu na nowechwilowki.com, Carecash zająłby ostatnie miejsce, chociaż różnice pomiędzy drugą dziesiątką w rankingu są nieznaczne). Warto jeszcze dodać iż nowi klienci niestety nie mogą tutaj liczyć na promocję pierwszej pożyczki z RRSO=0%.

Jeśli chodzi po pożyczki długoterminowe, to również koszty nie są mocną stroną oferty – pożyczka 2000 złotych spłacana w 12 miesięcznych ratach oznacza łączny koszt 1260,09 zł.

Wymagania w Carecash

Dla części klientów kwestia równie istotna jak koszty – jak na pozabankową firmę są wysokie, a ponadto jest wymagane zabezpieczenie pożyczki (cytat z regulaminu: "Każda pożyczka będzie zabezpieczona, chyba że Pożyczkodawca w treści pozytywnej decyzji dotyczącej udzielenia pożyczki wyraźnie wskaże inaczej"). Osoba starająca się w carecash o pożyczkę, koniecznie musi mieć udokumentowane dochody (pożyczka jest dostępna także dla emerytów i rencistów). Klienci są weryfikowani w BIK.strona internetowa serwisu pożyczkowego Carecash

Na stronie Carecash możemy przeczytać informacje iż firma oferuje pożyczki pod zastaw pojazdów do 70% ich wartości. Aby auto mogło być uznane za zabezpieczenie (dodanie wpisu do dowodu rejestracyjnego, autem dalej może jeździć klient), konieczne jest przedstawienie dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia OC (przy autach o wartości powyżej 25000 złotych jest wymagane również AC).

Natomiast jeżeli Klient nie posiada pojazdu ani poręczyciela, może starać się o pożyczkę po wygenerowaniu i dostarczeniu Carecash pełnego raportu BIK (Profil Kredytowy Plus, dostępny po utworzeniu konta na bik.pl, płatny 36 zł).

Jeśli chodzi o zabezpieczenie pożyczki, auto nie jest jedynym możliwym środkiem – w umowie pożyczki Carecash znajdują się różne rozwiązania odnośnie zabezpieczenia.

Na stronie w dziale dokumentów z łatwością znajdziemy regulamin udzielania pożyczek, wzór umowy pożyczki, oraz tabelę opłat i prowizji. Nie ma jednak dostępnego formularza informacyjnego.

Opinia o pożyczce Carecash

Oferta Carecash wydaje się mało atrakcyjna w porównaniu do znanych serwisów pożyczkowych online z kilku powodów – ograniczone kwoty pożyczek, wymóg zabezpieczenia, dość wysokie koszty.